Działania

  1. Przeprowadzenie szkolenia z zakresu umiejętności miękkich, takich jak: etyka pracy, autoprezentacja, asertywność, nabywanie umiejętności negocjacyjnych, erystyka, aktywne formy zachowań na rynku pracy, strategie wywierania wpływu na ludzi, efektywne zarządzanie czasem, radzenie sobie z problemami w miejscu pracy, bilans możliwości, predyspozycji zawodowych, wiedza o współczesnym rynku pracy, umiejętność pisania dokumentów aplikacyjnych modyfikacja własnych możliwości do potrzeb rynku. Szkolenie potrwa od 1 maja do 31 lipca 2010 roku (3 godziny tygodniowo – łącznie 39 godzin). Szkolenie będzie prowadzone dla grupy 16 osób (8 mężczyzn i 8 kobiet).
  2. Udostępnienie mieszkańcom gminy możliwości korzystania z nowoczesnych technologii informacyjnych przez 8 ustalonych godzin tygodniowo w okresie od 1 maja 2010 do 31 stycznia 2011 roku. Klub „Wolna Strefa” w Przededworzu dysponuje 5 stanowiskami komputerowymi ze stałym dostępem do Internetu. Dyżur informatyka służącego wiedzą i doradztwem w zakresie obsługi komputera oraz oprogramowania będzie odbywał się również w tym okresie czasu przez jedną godzinę w tygodniu.
  3. Utworzenie Indywidualnych Planów Działania dla 16 beneficjentów szkolenia (8 mężczyzn i 8 kobiet) pozwalających na zindywidualizowane podejście do uczestnika projektu, dokładną analizę problemu oraz wsparcie doradczo-psychologiczne dokładnie w miejscu gdzie tkwi przyczyna tego problemu. 16 beneficjentów będzie miało możliwość czterogodzinnego spotkania z doradcą zawodowym i psychologiem. Czas trwania: 01.08 do 31.08.2010 r.
  4. Szkolenie warsztatowe dla 30 osób z zakresu utworzenia i prowadzenia działalności gospodarczej (01.09 do 11.10.2010 r. przez 3 godziny tygodniowo) obejmujące zagadnienia: podstawy prawne, działalność gospodarcza i jej podmiotowy charakter, ograniczenia, pomysł na własną działalność gospodarczą, pozyskanie niezbędnego kapitału, wybór formy prawnej, biznesplan, rejestracja, wybór formy opodatkowania, podatek VAT, zatrudnianie personelu.
  5. Szkolenie warsztatowe dla 30 osób z zakresu tworzenia i prowadzenia organizacji pozarządowej (15.10.2010 do 10.01.2011 przez 3 godziny tygodniowo) obejmujące zagadnienia: prawne aspekty zakładania i funkcjonowania organizacji pozarządowej, opracowanie statutu, rejestracja krok po kroku, działalność statutowa a działalność gospodarcza organizacji pozarządowej, wolontariat i zatrudnienie, organizacja pozarządowa jako organizacja pożytku publicznego, public relations, dotacje i granty lokalne, krajowe oraz zagraniczne, zarządzanie projektami, finanse i rozliczenia w organizacji pozarządowej, współpraca trójsektorowa i partnerstwo.
  6. Podsumowanie projektu – organizacja konferencji na temat celów i rezultatów projektu. Zakłada się uczestnictwo beneficjentów projektu, przedstawicieli środowisk biznesu, trzeciego sektora, władz województwa świętokrzyskiego.

Podczas warsztatów zapewniony jest poczęstunek oraz niezbędne materiały szkoleniowe dla każdego uczestnika. Po ukończeniu warsztatów każdy beneficjent otrzymuje stosowne zaświadczenie.

Rekrutacja uczestników szkoleń potrwa od 1.04 do 30.04.2010 roku. Przypominamy, że o zakwalifikowaniu się na wybrane szkolenia decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt zakłada rozwój społeczeństwa informacyjnego dzięki użyciu nowoczesnej dzięki użyciu nowoczesnej technologii oraz zakłada kształcenie kompetencji kluczowych z uwzględnieniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

  1.  
Skip to content